Новини


Чому курсор миші нахилений на 45°?

Відвідувач сайту питань- відповідей StackExchange задав на перший погляд дурне питання: а чому всі курсори у всіх операційних системах трошки «криві», тобто мають певний нахил, а не вказують прямо? Справді, чому курсор не розташовується вертикально, адже це найбільш зручно для виділення тексту та інших завдань?
 
Йому відповідає експерт, добре знайомий з історією комп'ютерної техніки. Він підтверджує,


що винахідник миші Дуглас Енгельбарт дійсно зображував курсор у вигляді стрілки вгору, як найбільш логічний варіант виділення.
 
Однак, графічний інтерфейс першої у світі операційної системи на практиці реалізувала компанія Xerox, а саме - її науково-дослідний підрозділ Palo Alto Research Center. Зокрема, курсор описаний в документі від 1981 року, який перераховує характеристики XEROX PARC, першого в історії комп'ютера з графічним інтерфейсом користувача.
 
При проектуванні цієї машини виявилося, що через низьку роздільну здатність дисплеїв того часу неможливо створити з пікселів нормальний вертикальний курсор маленького розміру. Вирішено було не збільшувати розмір вказівника, а замість цього злегка повернути його, щоб одна грань була вертикальною, а друга нахилялася на 45 °.
 
Минуло понад 30 років, з'явилися дисплеї високої роздільної здатності, але традиція зображувати курсор нахиленим на 45° збереглася.

За матеріалами: http://habrahabr.ru


04.03.2014 | Aдмін

Вернутись назад