Новини


Про профільне навчання у школах

                                                 Заступник міністра освіти і науки України Борис Жебровський заявив, що профільне навчання, яке планують ввести в українських школах, – це не зовсім те, про що думає більшість. Про подробиці нововведень Борис Жебровський розповів в інтерв'ю виданню "Главком".

"Діти п'ятого класу, які підуть першого вересня до школи, – це діти, які починають вчитися за новими стандартами. Вони навчатимуться до дев'ятого класу, і, по суті, завершать базову освіту. Програма з всіх предметів буде вичитана. Як у всій Європі. Після цього – починається профільна школа



У 2018 році нинішні п'ятикласники закінчать цикл, і для тих, хто піде в десятий клас, буде вже нова профільна школа. Два роки тому всі визначили, уряд затвердив стандарти, були громадські обговорення", – сказав він.

"Профільне навчання – це не просто профорієнтація на якусь професію, як хтось розуміє. Це коли дитина в десятому класі має можливість визначитися з тим напрямом, який вона обрала в житті. Якщо дитина, наприклад, точно знає, що вона – гуманітарій, то обирає напрям, де обов'язковими будуть предмети гуманітарного циклу. А останні 50% предметів вона обирає сама, обирає те, що хоче. Причому, не дивлячись на обраний гуманітарний профіль, вона самостійно може обирати фізику або математику. Сама собі формує програму", – розповів заступник міністра освіти.

"Так звану варіативну частину, коли можна обирати предмети, у сучасній школі обирає школа. А в тій, що буде – обиратиме учень. Люди ніяк не можуть зрозуміти, що дійсна профільна школа майбутнього – це школа, де учень сам обирає половину предметів з навчального плану. Ось я знав, що мені не знадобиться математика і фізика, я був чистим гуманітарієм, але треба було учити для оцінки. Коли я брав участь у громадських діалогах в Житомирі, Славутичі та в Острозькій академії (НаУОА), школярі нам розповідали, як вони до двох ночі вивчають всі предмети. А коли я їм сказав, що в 2018 році можна буде обирати предмети, вони відповіли: "Так, ми знову хочемо до школи". Це мрія багатьох поколінь. Насправді, старшокласники давно за це проголосували", – підкреслив Жебровський.

За матеріалами: Главком



14.08.2013 | Aдмін

Вернутись назад