Новини
Великдень
Великдень – це свято Воскресіння Ісуса Христа,
яке святкують християни усього світу.
Великдень символізує перемогу Божого сина над смертю,
або перемогу весни над зимою, якщо звертатися до стародавніх язичницьких звичаїв.
Також Великдень святкують незадовго після дня весняного рівнодення
(що припав на 20 березня у 2012 році), коли дні стають все довші, а ночі коротшають.
Таким чином, це водночас є і перемогою світу над темрявою.
З цього приводу існує стара українська легенда,
в моєму переказі вона дуже коротенька:
Прикував Господь нечистого 12-ма кайданами
а ланцюгами і заточив під землею. І сказав, що коли встигне він за 1 рік перегризти всі ланцюги, то вийде на волю і настане кінець світу. І за рік нечистий встигає перегризти лише 11 кайданів, а далі лунають дзвони, настає Великдень і ланцюги поновлюються. Все починається з початку. Отож, якщо забуде людство святкувати Великдень – настане кінець світу.
Ось вам і перемога світу над темрявою, символічно, чи не так?
До речі, триває #Global Pysanka: Марафон Український Великдень в цілому Світі.
Крашені яєчки, що називають крашанками, крапанками, дряпанками та писанками є символами родючості, продовження роду та зародження нового життя. Також у країнах Європи та США символом родючості є пасхальний кролик, що логічно, оскільки ця тварина є найбільш плодючою серед свійських тварин.
За традиціями західних країн шоколадні, або крашені яєчки ховають у хаті, або у на деревах у саду вночі з суботи на неділю. А у неділю вранці кажуть діткам шукати їх, пояснюючи, що це їх приховав пасхальний кролик. Що, як на мене, дуже смішно, адже кролики не несуть яйця і навіть не лазять по деревах
Оскільки з Великого Четверга до Великодня у католицьких церквах заборонено дзвонити у дзвони на знак жалоби (з приводу розп’яття Христа), у деяких країнах Європи з’явилася легенда, що дзвони у цей час летять на посвяту до Риму. Нагадаю, що вага деяких дзвонів сягає кількох тон, тож якщо уявити клин із дзвонів, що летять у небі, то стає дуже смішно Але жарт на цьому не закінчуються, у неділю вранці дітям кажуть, що то дзвони на зворотному шляху приховали яйця на деревах у садку. Чого тільки не вигадають Європейці, щоб задурити дітям голови!
В понеділок після Великодня у першій половині дня, хлопці і дівчата обливаються водою. Хоча у деяких селах України хлопці поливають дівчат в понеділок, а дівчата не можуть відповісти хлопцям у цей день, натомість дівчата віддячують хлопцям відерком холодної криничної води у вівторок Отож, американський конкурс «мокра сорочка» не витримує жодної конкуренції з українським мокрим понеділком!
Зазвичай, парубки обливають тих дівчат, що їм подобаються і навпаки, отже якщо ви дуже мокрий у ці дні – то це гарний знак! Пам’ятаю як мене облили вперше, коли я зовсім забув про цей звичай. Це було щось!
Люди частенько дратуються через те, що їх облили, тож не забудьте сказати дівчині, що це ви поливаєте її для того, щоб вона ще більше погарнішала і розквітла у цьому році. Це завжди викликає дівочу усмішку, і вони вже не так сумують, що треба йти перевдягатися
Писанки
Кілька маловідомих прикмет про чокання писанками
Відео про Великдень
За матеріалами: maque.org.u
15.04.2012 | Aдмін